391ec66b6b4db279c2330c05298c87ee[1]

Jakie kwiaty na walentynki?


10 lata temu
0

Walentynki chyba już na stałe wpisały się w kalendarz obchodzonych w Polsce świąt. Mamy dla Was kilka porad na temat tego, jakie kwiaty wybrać w tym dniu dla ukochanych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia kwiatów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką ściągawkę :)

kwiatki

Dla zakochanych… szaleńczo
Chcąc okazać bliskiej osobie miłość warto sięgnąć po słoneczniki. Kwiaty te symbolizują miłość pełną pasji, miłość namiętną i szaloną. Podobne znaczenie ma pomarańczowa róża. Dla zazdrośników doskonałym wyborem będą żonkile – symbolizują właśnie uczucie zazdrości o ukochaną.

kwiatki2

Dla kochających się szczerze i długo
Wiedzieliście, że aster symbolizuje wiarę w szczęście? Błękitny hiacynt to zapowiedź wytrwałości i wierności w związku. Czerwony tulipan i czerwona róża to z kolei symbole „miłości aż po grób”. Miłość symbolizuje też chryzantema – niestety w powszechnych skojarzeniach chryzantemę uważa się za kwiat „na groby”.

kwiatki3

Dla przyjaciół
Nic lepiej nie symbolizuje braterstwa niż… bratek :) To symbol zaufania i wierności. Symbolem szacunku jest frezja. A w ramach podziękowania najlepiej sprawdzą się czerwone goździki. Biały hiacynt nie niesie z sobą żadnych podtekstów, ot „lubię Cię szczerze i nie chcę nic w zamian”. Przyjaźń wyrazimy również wręczając komuś różową różę.

kwiatki4

Na rozstanie
Bezpowrotne rozstanie symbolizuje cyklamen. Rozgoryczenie, smutek, żal – te emocje niosą ze sobą fiołki. Niebieski irys oznacza oziębłość. Jeśli rozstanie ma związek ze zdradą, pożegnalnym kwiatem może być róża. Jeśli zaś żegnamy się, choć chcemy pozostać sobie nadal bliscy – symbolem pamięci jest (co oczywiste) niezapominajka.

387c7ae87bd6ffb23e479742da163a37[1]

Według gustu
Pamiętajcie jednak, że najlepszym prezentem będzie (nie tylko w Walentynki) ten kwiat, który ulubili sobie Wasi bliscy. Pewnie nawet nie znając symboliki kwiatów :)

 

fot: pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Najnowsze komentarze


    Najnowsze wpisy